dlfilecenter | معاون دفاع زیستی سپاه: 70 درصد تخت های بیمارستانی سپاه در اختیار بیماران کرونایی است


dlfilecenter | معاون دفاع زیستی سپاه: 70 درصد تخت های بیمارستانی سپاه در اختیار بیماران کرونایی است

معاون دفاع زیستی سپاه: ۷۰ درصد تخت های بیمارستانی سپاه در اختیار بیماران کرونایی است

سردار عبداللهی از اختصاص ۷۰ درصد تخت‌های بیمارستانی سپاه به بیماران کرونایی خبر داد.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار احمد عبداللهی، معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه در گفتگویی افزود: بنابر ابلاغ ستاد کل نیرو‌های مسلح بر حسب فرمان مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی)، 70 درصد تخت‌های بیمارستانی‌مان را از ابتدا در اختیار بیماران کرونایی قرار داده بودیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی افزود: از هفته گذشته فرمان به حضور ظرفیت حداکثری صادر شد و تمام مراکز درمانی‌مان را با حداکثر ظرفیت در خدمت بیماران کرونایی قرار داده‌ایم. تمام عمل‌های غیر اورژانس را لغو کرده‌ایم و بستر و شرایط را فراهم کردیم تا چنانچه مراجعه‌ای از بیمار کرونایی داشته باشیم پذیرا و خدمتگزار باشیم.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه با اشاره به اینکه بیشترین ظرفیت تختی که به بیماران کرونایی اختصاص داده شده، تخت‌های بیمارستان سپاه بوده است، گفت: در موج‌های اول و دوم شیوع ویروس کرونا در بیمارستان حضرت بقیه الله (عج) حدود 550 تخت بیمار بستری کرده بود و امروز 27 مهر هم نزدیک به 300 بیمار در بیمارستان بستری هستند. سایر بیمارستان‌هایمان هم در کشور همین وضعیت را دارند و در خدمت بیماران کرونایی هستند.

وی با بیان اینکه مشکل تخت یا کمبود تخت نیست، متذکر شد: در واقع اقدامات پیشگیرانه و تمهیداتی که افراد سالم دچار بیماری نشوند و قطع زنجیره تماس مهمترین هدف است. در ابتدای شیوع بیماری کرونا به پویش‌های مختلف عمومی نظیر این که در خانه بمانیم تا کرونا را شکست دهیم یا پویش ما کرونا را شکست می‌دهیم پرداخته می شد  اما متاسفانه این‌ها در یک مقطعی از زمان بود و فراموش شد.  در حال حاضر هم، چون بیماری کرونا وجود دارد باید همچنان آن پویش‌ها را دنبال کنیم.

سردار عبداللهی افزود: نکات پیشگیرانه در قطع زنجیره انتقال ویروس مانند استفاده از ماسک؛ عدم حضور در تجمع‌ها و شستشوی دست‌ها و سایر شیوه نامه بهداشتی باید رعایت شود تا بتوان در کنترل و مهار بیماری کرونا  اقدام تاثیرگذار و مدبرانه ای به انجام رساند.

انتهای پیام/ 


dlfilecenter | معاون دفاع زیستی سپاه: 70 درصد تخت های بیمارستانی سپاه در اختیار بیماران کرونایی است

Source link

ممکن است شما دوست داشته باشید