dlfilecenter | مدیر سابق سیا: امیدوارم رای‌دهندگان ترامپ را با یک اردنگی حسابی کنار بزنند


dlfilecenter | مدیر سابق سیا: امیدوارم رای‌دهندگان ترامپ را با یک اردنگی حسابی کنار بزنند

مدیر سابق سیا: امیدوارم رای‌دهندگان ترامپ را با یک اردنگی حسابی کنار بزنند

مدیر سابق سازمان جاسوسی آمریکا گفت که امیدوار است رای‌دهندگان آمریکایی در روز ۳ نوامبر «یک اردنگی حسابی نثار دونالد ترامپ» بکنند تا دیگر جایی برای گلایه کردن (از نتیجه انتخابات) نداشته باشد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جان برنان، مدیر سابق «سی‌آی‌ای»، گفت از این بابت که توسط دولت ترامپ تحت تعقیب قرار بگیرد نگران نیست، اما اضافه کرد چنانچه شکست دونالد ترامپ در این انتخابات قاطعانه صورت بگیرد جایی برای نگرانی به جهت انتقال صلح آمیز قدرت، در صورت شکست وی وجود ندارد.

رئیس سابق سیا همچنین گفت که چیزی که او را نگران میکند ویرانگری‌های اجتماعی و سیاسی‌ای است که ترامپ میتواند بین روزهای بعد از انتخابات تا زمان مراسم تحلیف احتمالی رقیب دموکرات خود، جو بایدن آغاز کند. زیرا از آنجایی که ترامپ قادر به برانگیزی ناآرامی‌‎های داخلی در آمریکا است، می تواند سعی در برقراری حکومت نظامی کند.

برنان همچنین پس از ابراز نگرانی از پیروزی احتمالی ترامپ گفت: «ترامپ همچنان به راه خود در بی‌لیاقتی، بی‌عرضگی، فساد، شرارت، فریب کاری، دروغ گویی و دامن زدن به قطب‌سازی در کشور ادامه خواهد داد و این تازه شروع ماجرا است.»

برنان در ادامه اظهارات تند خود نسبت به ترامپ در یک پست توئیتری افزود مادامی که رئیس‌جمهور آمریکا شهرت این کشور را در جهان به خطر می‌اندازد، وی در انتقاد از ترامپ دست نخواهد کشید.

رئیس سابق سیا همچنین گفت که امیدوار است رای‌دهندگان آمریکایی طوری ترامپ را با اردنگی از کاخ سفید بیرون بیاندازند که وی دیگر جایی برای گلایه کردن از نتیجه انتخابات نداشته باشد و همینطور پیش‌بینی کرد چنانچه ترامپ شکست بخورد، نوعی چالش قانونی را برای نتیجه انتخابات به وجود خواهد آورد.

وی گفت، نگرانی بزرگتر این است که ممکن است ترامپ طرفداران خود را در صورت شکست به اعتراض به نتیجه انتخابات و یا شاید به ایجاد خشونت در این کشور تشویق کند.

انتهای پیام/


dlfilecenter | مدیر سابق سیا: امیدوارم رای‌دهندگان ترامپ را با یک اردنگی حسابی کنار بزنند

Source link

ممکن است شما دوست داشته باشید