dlfilecenter | معاون وزیر راه: بنادر ایران یک ساعت هم دچار رکود نشده‌اند / تخلیه و بارگیری 70 میلیون تن ‌انواع کالا در بنادر کشور


dlfilecenter | معاون وزیر راه: بنادر ایران یک ساعت هم دچار رکود نشده‌اند / تخلیه و بارگیری 70 میلیون تن ‌انواع کالا در بنادر کشور

معاون وزیر راه: بنادر ایران یک ساعت هم دچار رکود نشده‌اند / تخلیه و بارگیری ۷۰ میلیون تن ‌انواع کالا در بنادر کشور

گروه استان‌ها ـ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تمامی فعالیت‌ها در بنادر تجاری کشور به صورت شبانه روزی و بدون وقفه برای بارگیری انواع محموله‌های صادراتی و تخلیه محموله‌های وارداتی در جریان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس و به نقل از روابط عمومى اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در سفر یک روزه به استان هرمزگان به همراه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، از بخش‌های مختلف بندر شهید رجایی از جمله ترمینال‌های کانتینری و فله بازدید کرد و در جریان آخرین فعالیت‌ها و پروژه‌های این بندر قرار گرفت.

محمد راستاد در بازدید از بندر شهید رجایی در بندرعباس با بیان اینکه تمامی فعالیت‌ها در بنادر تجاری کشور به صورت شبانه روزی و بدون وقفه برای بارگیری انواع محموله‌های صادراتی و تخلیه محموله‌های وارداتی در جریان است، عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در تمامی بنادر تجاری کشور که دارای ظرفیت 246 میلیون تن هستند، بالغ بر 70 میلیون تن تخلیه و بارگیری انواع کالاها صورت گرفته است.

وی ادامه داد: هیچ شرایطی باعث نشده حتی یک ساعت بنادر کشور دچار رکود و توقف شوند و تمامی اسکله‌ها و بنادر برای تخلیه و بارگیری انواع محموله‌ها فعال هستند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در بنادر استان هرمزگان به ویژه در بندر شهید رجایی به عنوان بندر اصلی کشور نیز فعالیت ها بی وقفه ادامه دارد و از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر 36 میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا و 670 هزار TEU تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر شهید رجایی صورت گرفته است.

راستاد تاکید کرد: علی‌رغم تمامی تحریم‌ها و تهدیداتی که به صورت ناعادلانه و غیرقانونی بر کشور ما تحمیل شده و تلاش‌هایی که برای ایجاد مشکل در زمینه فعالیت‌های بندری کشور ما صورت می‌گیرد اما روند حمل و نقل و تجارت دریایی کشور در همه بنادر کاملاً فعال و در حال انجام است. 

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای در بنادر کشور نیز با قوت به پیش می‌روند و عمدتاً در چارچوب برنامه زمان‌بندی صورت گرفته در حال اجرا هستند و به واسطه این سرمایه گذاری‌ها ظرفیت‌های جدید در بنادر کشور ایجاد خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بخشی از این سرمایه گذاری‌ها توسط سازمان بنادر و دریانوردی برای ایجاد زیربناها و زیرساخت‌های بندری انجام شده و بخش قابل توجهی از آن نیز سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در راستای ایجاد روبناها و تجهیزات بندری است.

راستاد یادآور شد: امیدواریم تعداد قابل توجهی از این پروژه‌ها تا پایان سال جاری به بهره برداری برسند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با همراهی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از بخش‌های عمرانی، نفتی و سرمایه گذاری بندر شهید رجایی از جمله روند احداث ساختمان مرجع دریایی، پایانه کانتینری و روند تخلیه و بارگیری کالا در بزرگترین بندر تجاری کشور بازدید کرد.

انتهای پیام/864/ش


dlfilecenter | معاون وزیر راه: بنادر ایران یک ساعت هم دچار رکود نشده‌اند / تخلیه و بارگیری 70 میلیون تن ‌انواع کالا در بنادر کشور

Source link

ممکن است شما دوست داشته باشید