dlfilecenter | اشتری: مدافعان امنیت در کنار مدافعان سلامت از جامعه پاسداری می‌کنند


dlfilecenter | اشتری: مدافعان امنیت در کنار مدافعان سلامت از جامعه پاسداری می‌کنند

اشتری: مدافعان امنیت در کنار مدافعان سلامت از جامعه پاسداری می‌کنند


فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به شعار امسال هفته نیروی انتظامی با عنوان “باهم برای امنیت و سلامت”، گفت: این شعار نمایان‌گر آن است که مدافعان امنیت در کنار مدافعان سلامت، از دو نعمت امنیت و سلامت برای آرامش و آسایش جامعه پاسداری می‌کنند.

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حسین اشتری در مراسم صبحگاه عمومی نیروی انتظامی که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، اظهار کرد: هفته نیروی انتظامی، فرصت مغتنم برای بیان جلوه‌های خدمت‌گزاری مدافعان نظم و امنیت و تجلیل از مجاهدانی که امنیت، آرامش و اقتدار ایران اسلامی، مرهون تلاشها و ایثارگری‌های بی‌وفقه و شبانه‌روزی آنها است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به شعار امسال هفته نیروی انتظامی با عنوان “باهم برای امنیت و سلامت”، گفت: این شعار نمایان‌گر آن است که مدافعان امنیت در کنار مدافعان سلامت، از دو نعمت امنیت و سلامت برای آرامش و آسایش جامعه پاسداری می‌کنند.

وی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به تمام فرماندهان، نیروها، کارکنان و خانواده‌های آنها و خانواده‌های معزز شهدا و جانبازان این نیرو، گفت: نیروی انتظامی با درک صحیح از شرایط و موقعیت حساس کشور، با اتکاء به خدا، بهره‌گیری از تدابیر فرمانده معظم کل قوا و بسیج تمام توان و ظرفیتهای انسانی، مادی و معنوی و ایثار و از خودگذشتگی مأموران خدوم این نیرو، در میدان پاسداری از امنیت و آرامش مردم حضوری فعال یافته و باصلابت، قدرت و اقتدار در مقابل قانون‌ستیزان، جامعه‌گریزان، هنجارشکنان و عوامل مخل نظم و امنیت جامعه ایستادگی می‌کند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: نیروی انتظامی در مقابل با ویروس منحوس کرونا، تمام ظرفیت درمانی و بیمارستانی خود را برای ارائه خدمت به مردم عزیز در اختیار متولیان امر قرار داده و در رابطه با فاصله‌گذاری اجتماعی، کنترل ترددها، سفرها و مقابل قاطع با سوداگران و محتکران اقلام بهداشتی و درمانی همکاری و حضوری فعال داشته و شهدای را نیز در این راه تقدیم کرده است.

اشتری افزود: در کنار فعالیتها برای کمک به حوزه سلامت و برقراری نظم اجتماعی، ارتقاء امنیت و آرامش، افزایش احساس امنیت در جامعه نیز از اولویتهای نیروی انتظامی است، هنگامی که پدیده اوباش‌گری و جولان اراذل و اوباش موجب احساس ناامنی در برخی از نقاط شد، نیروی انتظامی با اقتدار و صلابت به مقابله با اوباش پرداخت و قاطعانه بر اساس قانون، از جان، مال و ناموس مردم در مقابل این گردن‌کشان و اوباشان دفاع کرد.

رئیس پلیس کشور تصریح کرد: همراهی و پشتیبانی قوه قضائیه از این طرح همچنین برخورد قاطعانه این قوه با هنجارشکنان موفقیت طرح و در نتیجه افزایش رضایت‌مندی و احساس امنیت در جامعه را در پی داشته و موجب شد ناامن‌کنندگان در محیط کار و کسب مردم، پیام اقتدار قاطعیت نظام را در برخورد با هر نوع ناامنی دریافت کنند.

وی بیان کرد: از حمایت و قاطعیت قوه قضائیه و آیت‌الله رئیسی در این رابطه تشکر می‌کنم، برخورد قاطع با اخلال‌گران اقتصادی درباره ارز، احتکار و گران‌فروشی، مقابله مؤثر با قاچاق کالا، حفاظت و پاسداری از مرزهای کشور، انتظام‌بخشی به عبور و مرور، کاهش تصادفات و جان‌باختگان حوادث رانندگی، مقابله اثربخش با جرائم مخصوصاً سرقت، رصد مستمر فضای مجازی و صیانت از حقوق شهروندی در فضای مجازی، از مهمترین اقدامات نیروی انتظامی در ارتقاء نظم و امنیت در کشور بوده است.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: در برگزاری مراسمات محرم و صفر که امسال به واسطه شرایط خاص کشور به صورت استثنائی برگزار شد، نیروی انتظامی نقش و حضوری تعیین‌کننده داشت، در داخل سازمان نیز حرفه‌ای‌گرایی، ارتقاء مهارتهای علمی و تخصصی، مهارتهای اجتماعی، صیانت و صحت عمل همچنین هوشمند‌سازی پلیس با رویکرد حرکت از پلیس الکترونیک به پلیس هوشمند مورد توجه ویژه است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاشهای شبانه‌روزی و ایثارگری‌های تمام فرماندهان، مدیران و کارکنان خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی و خانواده محترمشان، گفت: هر چند مأموران خدوم نیروی انتظامی، خدمتگزاری به مردم عزیز را بدون هیچ چشمداشتی، فریضه و افتخاری بزرگ برای خود دانسته و رضای الهی را بهترین اجر برای خود می‌دانند اما توجه به منزلت کارکنان و کاهش دغدغه‌های معیشتی آنها مخصوصاً در زمینه تأمین مسکن از اولویتهای نیرو است تا بتوان بخشی از این مجاهدتها و تلاشها را جبران کند.

اشتری بیان کرد: فرماندهان، مدیران و کارکنان نیروی انتظامی با خدای خود عهد بسته‌اند که تا پای جان در راه حراست و پاسداری از امنیت و آرامش مردم و حفظ ارزشهای والای اسلامی و اعتلاء و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستادگی کنند و در این مسیر، شهادت را فوزی عظیم می‌دانند.

انتهای پیام/

 

واژه های کاربردی مرتبط


dlfilecenter | اشتری: مدافعان امنیت در کنار مدافعان سلامت از جامعه پاسداری می‌کنند

Source link

ممکن است شما دوست داشته باشید