dlfilecenter | ماموستا کلشی‌نژاد: فرمایشات امام رضا(ع) نزد بزرگان اهل‌سنت از جایگاه والایی برخوردار است


dlfilecenter | ماموستا کلشی‌نژاد: فرمایشات امام رضا(ع) نزد بزرگان اهل‌سنت از جایگاه والایی برخوردار است

ماموستا کلشی‌نژاد: فرمایشات امام رضا(ع) نزد بزرگان اهل‌سنت از جایگاه والایی برخوردار است

گروه استان‌ها ـ امام جمعه اهل سنت نقده گفت: فرمایشات امام رضا(ع) همواره در نزد علمای بزرگ اهلسنت، از جایگاه والایی برخوردار بوده و این علمای بزرگ، نظرات علمی و دینی امام رضا(ع) را جزو منابع متقن و جزو مسائل عمیق و شرعی قرار داده‌اند.

ماموستا مامد کلشی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با تسلیت ایام شهادت پیامبر اسلام(ص)، امام حسن(ع) و امام رضا(ع) به تمامی مسلمانان اظهار داشت: امام رضا(ع) شخصیت بزرگ ثلاله و اهلبیت پیامبر اکرم(ص) بود و دیدگاه اهل سنت به این امامان این است که محبت اهل بیت(ع) و احترام آنها واجب بوده چون دستور نبی‌مکرم اسلام(ص) است.

وی تصریح کرد: امام رضا(ع) از دیدگاه اهلسنت مورد اکرام و احترام فراوانی بوده و علمای تراز اول و هر چهار مذهب اهل سنت همواره با احترام و به بزرگی از ایشان یاد می‌کنند چون فردی متقی بوده و جذب زائران شیعه و سنی به بارگاه مطهر امام رضا(ع) نشان از محبت مسلمان نسبت به ائمه اطهار(ع) دارد.

امام جمعه اهل سنت نقده گفت: همه ساله عاشقان و شیفتگان آن حضرت از سراسر ایران اسلامی و از سایر کشورهای مسلمان، به مشهد مقدس عزیمت کرده و در نزد امام رضا(ع) به راز و نیاز می‌پردازند و حوائج خود را از امام خود درخواست می‌کنند.

وی بیان کرد: تمام امامان از ثلاله پاکی بوده که خداوند متعال همه کائنات را به خاطر آنها خلق کرده و اخلاق و کردار امام رضا(ع) به مانند پیامبر اسلام(ص) بوده است.

ماموستا کلشینژاد گفت: فرمایشات امام رضا(ع) همواره در نزد علمای بزرگ اهلسنت، از جایگاه والایی برخوردار بوده و این علمای بزرگ، نظرات علمی و دینی امام رضا(ع) را جزو منابع متقن و جزو مسائل عمیق و شرعی قرار داده‌اند.

وی اظهار داشت: همچنین علمای برجسته جهانی نیز اعتراف کردهاند که اخلاق امام رضا(ع) برگرفته از حضرت محمد(ص) بوده و از سوی دیگر یکی از ویژگیهای بارز ایشان نیز تقوای الهی بوده و از سوی دیگر با وجود اینکه در برابر ظلم هیچ گاه کوتاه نمی‌آمد اما با حاکمان ظالم با گذشت و مدارا برخورد می‌کرد.

انتهای پیام/7548/ش


dlfilecenter | ماموستا کلشی‌نژاد: فرمایشات امام رضا(ع) نزد بزرگان اهل‌سنت از جایگاه والایی برخوردار است

Source link

ممکن است شما دوست داشته باشید