dlfilecenter | گزارش کارآموزی اداره مخابرات شهرستان شیروان با کیفیت عالی

dlfilecenter | گزارش کارآموزی اداره مخابرات شهرستان شیروان

گزارش کارآموزی اداره مخابرات شهرستان شیروان

دسته: کارآموزی

بازدید: 1 بار

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 155 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 25

گزارش کارآموزی اداره مخابرات شهرستان شیروان در 25 صفحه ورد قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

گزارش کارآموزی اداره مخابرات شهرستان شیروان در 25 صفحه ورد قابل ویرایش

مقدمه:

ارتباطات داری ان چنان جایگاه و ارزشی است که در اکثر ممالک جهان  به عنوان پدید های کارساز و موثر در توسعه همه جانبه جوامع بشری به کار گرفته  شده است و همواره با تغیر و تحولات گوناگون عدیده ای به اشکال در اختیار عموم قرار گرفته و می گیرد .

انسان امروزدر دورنی به سر می برد  که در اطراف او انفجاری از اطلاعات و رویداد ها رخ می دهد و او به دوره تازهای از تاریخ زندگی روابط با انسان های دیگرگام می نهد.

دنیای کنونی که ان را دنیای ارتباطات لقب داده اند و شرایط کشور ضرورتها ی اجتناب ناپذیر را برای فعالان بخش ارتباطات ایجاد کرده اند  تا با تجهیز به دانش روز و فنون پسشرفته سامان دهد.

بر کسی پوشیده نیست که در شرایط حاضر زیر ساختها و خدمات  مخابراتی یکی از حساس ترین و موثرترین قلمرو هایی است که در صورت توجه به توسعه و گسترش ان در اقصا نقاط می تواند موجب پیشرفت پویایی اقتدار و سر بلندی و عزت میهن اسلامیمان  باشد .

تقدیر وتشکر:

  با تقدیر وتشکر از تمام اساتیدی که ما را در این راه یاری نموده ما را از راهنمایی های خود بهره مند ساخته و این راه رابرای ما هموار کردندبخصوص استاد گرامی جناب اقای مهندس سهراب محمدی که صبورانه پاسخ گوی تمامی سوالات مادر طی دوران شیرین علم آموزی وتحصیل  بودند.

* * *

آرزوی موفقیت و سرافرازی درتمامی مراحل زندگیشان رااز خداوند خواهانیم.

فهرست:   

مقدمه  ————————————————————–04

فصل اول :اشنایی با مکان کاراموزی

تاریخچه مخابرات ایران ———————————————07

تاریخچه مخابرات شیروان ——————————————-08

نوع فعالیت اداره مخابرات شیروان ———————————–09

کارها وخدماتی که اداره مخابرات انجام می دهد————————10

خدمات رسانی با شبکه IN —————————– ————-11

مکان کاراموزی ————————————— ————-12

چارت سازمانی —————————————————–13

فصل دوم:ارزیابی بخش های مرتبط با فعالیت کار اموزی

ا صول کار با15———————————————- WORD

ایجاد جدول———————————————————-16                              ایجاد سرصفحه و پا صفحه——————————————-18                                      ایجاد پاورقی—————————————————- —-19                                     

حاشیه بندی صفحات سند———————————————19                                چاپ بخشی از متن—————————————————20                                توانایی کاربا نمودار ها در———————————— Exce 21

گزارشات کاراموزی————————————————-23

گزارشات روزانه—————————————————-23

گزارشات هفتگی—————————————————-27

گزارشات ماهانه —————————————————-29

فصل سوم :ارزیابی اموخته ها وارائه پیشنهادات

مزایا —————————————————————31

معایب————————————————————–31

نتیجه گیری———————————————————32

                                                                                             تاریخچه مخابرات ایران

اداره مخابرات ایران به منظور تمرکز بخشیدن به امور ارتباطی و مخابراتی کشور به تصویب مجلس قانون گذاری  در سال1350 تشکیل و با استناد به اساس نامه قانونی فعالیت خود را اغاز کرد، در سال  1374 با گسترش فعالیت های ارتباطی و توسعه روز افزون مخابرات در کشور و با پیروی از سیاست تمرکز زدای در اجرای ماده 7 رکتی به نام اداره مخابرات ایران که در این قانون شرکت میباشد تشکیل میدهد .

اداره مخابرات وابسته به وزارت پست و تلگراف و تلفن است و تمامی  سهامداران متعلق به دولت است.اداره مخابرات داری یک  شخصیت حقوقی می باشد و به صورت بازرگانی ادره می شود. و مهلت و زمان ان نامحدود است و عملیات خود را طبق مقررات اساسنامه و قانون تجارت اجرا می کند .

نمایندگی صاحب سهام د ر مجمع عمومی سه نفر است: 1- وزیر پست و تلگراف و تلفن  2- وزیر دارایی 3- یک نفر از وزرا یا مدیر عامل سازمان برنامه با انتخاب هیات وزیران .

تاریخچه مخابرات شیروان

مرکز تلفن شهرستان شیروان در سال 1317 هجری شمسی با یک دستگاه 12 شماره ای مغناطیسی و یک زوج سیم فیزیکی در ضلع جنوبی میدان انقلاب اغاز به کارکرد و با گذشت زمان تا 50 شماره افزایش یافت و بعد مدتی مرکز مخابرات به خیابان جامی منتقل  شد. در سال 1347 ه.شمسی تعداد شماره ها به 200 شماره افزایش یافت و در سال 1358 یک  دستگاه سیار 1000 شماره ای از بجنورد به شیروان منتقل و پس از نصب مرکز از حالت مغناطیسی به خودکار تبدیل شد ودر سال 1365 ساختمان مرکز از مرکزی تلفن 5000  شماره ای در خیابان ایت الله کاشانی افتتاح شد و به   با جمع اوری دستگاه    EMDو نصب سویچ دیجیتال تعداد منصوب10471شماره رسید . تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیپچ یک از روستاهای شیروان دارای دفتر مخابراتی نبوده و فاقدارتباط بوده اند ولی پس از پیروزی انقلاب اسلامی  در بهمن ماه 57 وبا توجه به سیاستهای جمهوری اسلامی و شرکت مخابرات استان خراسان مبنی بر محدودیت زدایی و توجه به روستائیان عزیزهم اکنون بیشتر روستا های شهرستان دارای ارتباط بوده و دفتر مخابراتی دارند .

نوع فعالیت اداره مخابرات شیروان :

نوع فعالیت اداره مخابرات انجام فعالیت های خدماتی است . از انجایی که اداره مخابرات فعالیت خدماتی انجام  می دهد در میزان تولید دخالتی ندارد و خدماتی در زمینه تلفن ثابت و همراه می باشد.

تعداد پرسنل:

تعدا پرسنل اداره مخابرات شامل دو بخش :1) پرسنل رسمی و پیمانی

2) پرسنل خصوصی .

پرسنل رسمی به دو بخش فنی 17 نفر و مالی 12 نفر تقسیم می شوند که در کل 29 نفر می باشد .

پرسنل پیمانی به طور کلی 154 نفر می باشد که در دو بخش اداری و فنی می باشند.

تعداد پرسنل باز نشسته د راداره مخارات 16 نفر می باشد .

مساحت اداره مخابرات 420 متر مربع در یک ساختمان 5 طبقه می باشد .

کار ها و خدماتی که اداره مخابرات انجام می دهد:

 به صورت تفضیل به شرح تقسیم بندی می گردد:

تلفن ثابت :

1-واگذاری تلفن  2- تغییر نام تلفن  3- قطع  شخصی  4 – وصل تلفن

 5- واگذاری تلفن استیجاری   6- قطع موقت  7- تعویض شماره8- سرویس های ویژه تلفن ثابت  9- کشف مزاحمت  10- واگذاری خط  11- کابل ویژهو کابل اختصاصی  12- بازو بسته کرددن صفر دوم ( بین الملل)  13-انتقال تلفن به خارج از مرز  14- تلفن موقت و تخلیه ان  15- قطع وصل ابونمان  16- قطع و وصل غیر مجاز 17- قطع مانع نصب  18- تلفن های بازداشتی  19- رفع بازداشت  20- کنترل مزاحمت  21- تخلیه تلفن  22- استرداد و تخلیه تلفن همگان استیجاری 23- حذف و  اضافه مشخصات در 118   24- تبدیل تلفن استیجاری به عادی.

تلفن همراه:

1- واگذاری تلفن همراه  2- تغییر نام تلفن همراه3 -تغییر ادرس 4- صدور قبض المثنی  5-ارائه ریز مکالمات بین شهری  6- قطع و وصل موقت تلفن های همراه  7- تعویض سیم کارت  8- سرویس های ویپه تلفن همراه

 9- اینترنت از جمله کارها و خدمات و فعالیت های این اداره شامل واگذاری ،احداث ساختمان جهت واحد هی مخابراتی و ساختمان های مورد نیاز اداری ،واگذاری کلیه خدمات 118 به صورت مناقضه  ای به پیمانکار ان واگذاری احداث شبکه (دایری و سیم کشی جهت وصل تلفن های ثابت به صورت پیمانکاری و همچنین واگذاری امور مربوط به خرابی تلفن 117 و همچنین واگذاری بعضی از امور حسابداری به صورت حجمی به پیمانکاران می باشد .

خدمات رسانی با شبکه IN

شبکه IN عبارتست از یک بستر هوشمند متشکل از گروهای سخت افزاری   ونرم افزاری که از طریق یک محیط انتقال با استفاده از پروتکل های توصیف شده و انجام واکنش های لازم امکان ارایه خدمات خاص وپیشرفته را در شبکه فراهم می کند .

مزایای به کارگیری شبکه هوشمند :

امکان معرفی سریع تر و ساده تر خدمات جدید در شبکه

مدیریت قابل انعطاف خدمات

افزایش کنترل پارامتر ی مختلف توسط مشترکان

امکان در اختیار گذراندن منابع شبکه در اختیار مشترکان

فراهم ساختن محیطی مناسب جهت ارایه خدمات پیشرفته در شبکه

ارایه خدماتی که بدون این بستر امکان پذیر نیست.

افزایش درامد

امکان استفاده بهینه از منابع شبکه

ویژگی های خدمات شبکه ،شبکه IN

قابل ارایه در شبکه

نیاز به پایگاه های اطلاعتی بزرگ در شبکه که به صورت بلادرنگ قابلیت به روز شده  داشته باشند .

حاشیه بندی صفحات سند

گاهی ممکن است تمایل داشته باشید کلیه صفحات سند خود را با یک کادر زیبا ، حاشیه بندی کنید . در این روش با استفاده از روش معینی می توانید همه صفحات سند را یک جا  حاشیه بندی کنید .

روی گزینه border  and shading از منوی format کلیک کنید.

با انجام  این عمل کادر محاورهای به همین نام نمایا ن خواهد شد.

در کادر محاوره ظاهر شده مشخصه های از قبیل رنگ،سبک و ضخامت خطوط   کادر را با استفاده گزینه هایstyle,widthوcolor تعیین کنید .

 در صورت تمایل به استفاده از کادر های متشکل از اشکال هنری ،لیست Art

را باز کنید و نوع کادر را به صورت نمایش یافته برگزینید.

چاپ بخشی از متن

در صورتی که پس از اتمام کار روی سند ، مستقیم روی دکمه print از نوار ابزار استاندارد کلیک کنید ،کل صفحات یکجا چاپ خواهند شد،اما اگر بخواهید      تنها بخشی از صفحا ت سند را به چاپ برسانید ، باید روی گزینهprint از منویfile کلیک کنید. با انجام این عمل ، کادر محاوره print نمایش داده خواهد شود.

حال اگر بخواهید صفحات معینی از سند را به چاپ برسانید لازم است داخل کادر مقابل گزینه page واقع در ناحیه range page کلیک کرده و شماره صفحات مورد نظررا در کادر مزبور درج کنید.در صورتی که شماره صفحات شما متوالی نمی باشد، لازم است انها را با یک ویرگول از هم جدا کنید. اما اگرشماره صفحات مورد نظر متوالی هستند کافی است شماره اولین و اخرین صفحه را در کادر مزبور درج کرده وانها را با یک خط فاصله از هم جدا کنید .

روش دیگر چاپ بخش معینی از سند این است که قبل از ورود به کادر محاوره      print، محدوده مورد نظر را انتخاب کنید . به این ترتیب با ورود به کادر محاوره print مشاهده خواهید کرد که گزینه  selection در ناحیه page

rangeاز حالت کم رنگ و غیر قابل استفاده به حالت پر رنگ و قابل استفاده در امده است  بنابراین کافی است ان را فعال کرده و روی دکمه ok کلیک کنید تا محدوده انتخاب شده به چاپ برسد.

توانایی کار با نمودار ها در Excel

یکی از کارهایی که به وسیله نرم افزار Excel قابل انجام است. ایجاد یک نمودار

براساس داده های موجود در صفحه کاری است . استفاده از نمودار های رنگا رنگ موجب سهولت نمایش داده ها می شود و با وجود نمودارها، دیگر نیازی به بررسی داده ها در خانه های صفحه کاری ندارید . همیشه به خاطر  داته باشید  که نمودارهاتصاویر تمام رنگی از داده های شما هستند و چیزی مجزا از دادهایی که در خانه های صفحه کاری وارد کرده اید ، نیستند .

با وجود نمودارها  کار تجزیه و تحلیل داده ها با سهولت بیشتری انجام شده و نمودارها شم را قادر می سازند که اطلا عات  را به طور واضح تر مشاهده کنید . همچنین نمودارها به طوروسیعی در زمینه  اموزش و ارایه تو ضیحات مختلف  درباره دادها مورد استفاده قرار می گیرند.

   انواع مختلفی از نمودارها را میتوانید از طریق کادر محاوره chart wizard

 که با کلیک روی دکمه chart wizard ظاهر می شود ، انتخاب نمایید . همچنین می توانید داده ها را به صورت ستونی یا سطری نشان دهید  به این تر تیب که با استفاده از سری هایی که در ناحیه فهرست علایم و با رنگ های مختلف نمایش داده می شوند، داده هایی را که در ستونهای مختلف وجود دارند مشخص کرده و با استفاده از درجه بندی  های محور طبقه بندی نشان دهیم .

برای راحتی تشخیص مقادیر یا طبقه بندی ها، می توانید از خطوط شبکه بندی افقی و عمودی که به خطوط درجه بندی اصلی major و خطوط درجه بندی فرعی  minorتقسیم می شوند ، استفاده کنید .

همچنین می توانید بعد از تر سیم نمودار با استفاده از نوار ابزار chart، قسمتهای مختلف نمودارترسیمی را تغییردهید. برای تغییرنوع نمودار ترسیمی می توانید       از طریق  نوار ابزار chart و کادر لیست chart type که در این نوارابزار وجود دارد،چندین نمودارمختلف را مشاهده و انتخاب کنید. برای تغییرزاویه دیداز  نمودارهای سه بعدی نیز می توانید بعد از انتخاب گزینه cornersاز کادر لیست  chart objects ،گیره هایی را که د راطراف نمودار ظاهر می شودبه اطراف درگ کرده و زاویه دید نمودار را تغییر دهید.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

برچسب ها : گزارش کارآموزی اداره مخابرات شهرستان شیروان , گزارش کاراموزی اداره مخابرات شهرستان شیروان , کاراموزی اداره مخابرات شهرستان شیروان , کارورزی اداره مخابرات شهرستان شیروان , دانلود گزارش کارآموزی اداره مخابرات شهرستان شیروان , اداره مخابرات شهرستان شیروان , اداره مخابرات , شهرستان شیروان

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.


ارسال نظر

dlfilecenter | گزارش کارآموزی اداره مخابرات شهرستان شیروان با کیفیت عالی

ممکن است شما دوست داشته باشید