dlfilecenter | از هشدار جدی در زمینه اوج‌گیری مجدد کرونا در قم تا ابتلای 50 پرسنل اورژانس به کووید 19


dlfilecenter | از هشدار جدی در زمینه اوج‌گیری مجدد کرونا در قم تا ابتلای 50 پرسنل اورژانس به کووید 19

از هشدار جدی در زمینه اوج‌گیری مجدد کرونا در قم تا ابتلای ۵۰ پرسنل اورژانس به کووید ۱۹


گروه استان‌ها- جلسه ستاد پیشگیری و مدیریت بحران استان قم برگزار و نسبت به ورود قم به موج جدید بروز کرونا هشدار جدی داده شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و مدیریت عملیات پاسخ به بحران استان قم ظهر امروز با حضور حاج بابایی معاون وزیر بهداشت، سرمست استاندار و دیگر مسئولان استانی در محل سالن کرامت استانداری برگزار شد.

معاون وزیر بهداشت در این جلسه با هشدار نسبت به وقوع موج سوم شیوع بیماری کرونا در کشور، از بروز این بیماری در بین کودکان ابراز نگرانی کرد و افزود: در حالی در شهرها و مناطق کشور این ویروس خوب مدیریت شد و شرایط مطلوبی در کشور حاکم بود با مسافرت‌های غیرحضوری و عادی انگاری اکنون حال ورود به پیک سوم و افزایش بستری‌ها و آمار مرگ‌ومیر روبرو هستیم.

رئیس اورژانس 115 قم نیز در بخش دیگری از این جلسه به ارائه گزارشی از وضعیت اورژانس 115 همزمان با 26 شهریورماه روز ملی اورژانس پرداخت و اظهار داشت: در قم 61 اورژانس فعال پیش بیمارستانی داریم که باید طبق برنامه ششم توسعه به 78 آمبولانس افزایش یابد.

محمد شهیدی با بیان اینکه 7 پایگاه شهری و 5 پایگاه در محورهای مواصلاتی قم فعالیت دارند، ابراز کرد: در حال حاضر 270 پرسنل عملیاتی درقم مشغول کار هستند.

بیش از یک هزار و 200 مأموریت در بحران کرونایی درقم

وی با اشاره به مأموریت اورژانس در بحران کرونا از شروع تا 22 شهریورماه عنوان کرد: در زمینه فعالیت اورژانس در بحران کرونا از 29 اسفندماه تا 22 شهریورماه یک هزار و 934 انتقال و یک هزار و 273 مأموریت از 115 صورت گرفته است که به ازای هر مأموریت باید گندزدایی صورت پذیرد و در این بحران 50 نفر از پرسنل 115 به کرونا مبتلا شدند.

رئیس اورژانس 115 قم با تأکید بر اینکه با کمبود نیروی انسانی روبرو هستیم و ابتلای این پرسنل مشکلات را دوچندان کرده است، یادآور شد: هرچند تصادفات در اسفندماه کاهش‌یافته است اما رسیدگی به دیگر بیماران روند افزایشی داشته است و به نیروی 115 در سخت‌ترین شرایط فعالیت داشته و با صحنه‌های دلخراش فراوانی روبرو می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در استان 22 پایگاه شهری و 18 پایگاه جاده‌ای داریم که نیاز به توسعه زیرساخت جاده‌ای و هوایی هستیم.

اوج‌گیری روند بروز بیماری در قم نسبت به میانگین کشوری

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قم نیز در این جلسه با اشاره به بالا رفتن آمار مرگ‌ومیر و بستری‌ها در قم اظهار داشت: در هفته اخیر روند بیماری در قم افزایش‌یافته است، درحالی‌که درگذشته قم در رده پایین جدول در کشور قرار داشت.

سیامک محبی با بیان اینکه طی روزهای اخیر استان قم در زمینه شیوع و درگیری بیماری کرونا در بالای جدول قرارگرفته است، اضافه کرد: وضعیت بروز بیماری قم از میانگین کشوری بالاتر و در حال اوج‌گیری هستیم.

وی ادامه داد: 812 نمونه از بیماران گرفته‌شده است که 489 نمونه مثبت بوده است، به عبارتی 60 درصد نمونه‌های گرفته‌شده در قم مثبت و به 70 درصد هم می‌رسد.

به گفته رئیس مرکز بهداشت استان قم تعداد پذیرش اورژانس‌ها هم روند صعودی دارد و پذیرش‌ها عدد آن قابل‌توجه بوده که این نکته زنگ هشدار است.

وی با هشدار در زمینه بروز موج جدید بیماری در استان قم تصریح کرد: در حال بازگشت به‌روزهای اوج بیماری در اسفندماه هستیم در مناطق شمالی استان بیشتر درگیر هستیم و آمار فوتی هم افزایش‌یافته است.

انتهای پیام/458/ ع


dlfilecenter | از هشدار جدی در زمینه اوج‌گیری مجدد کرونا در قم تا ابتلای 50 پرسنل اورژانس به کووید 19

Source link

ممکن است شما دوست داشته باشید